снимка: "Градски транспорт - Варна"
Правителството одобри 297 674 лева, с които се осигурява безплатен транспорт до училище на ученици с временна закрила от Украйна. Със средствата ще се обезпечи превозът им от местата за настаняване до образователните институции за цялата нова учебна година - от 16 септември до 30 юни 2025 г.
Най-голям брой деца и ученици са приети и се обучават в образователни институции в областите Бургас и Варна. Те се записват в училища с налични свободни места и поради тази причина някои от децата посещават по-отдалечени образователни институции.
За да се гарантира достъпът им до образование правителството взе решение днес да осигури допълнителни средства за организирането на транспорт до училищата и обратно, пише Морето.
Финансовата помощ ще бъде преведена по бюджета на Министерството на образованието и науката и по бюджета на пет общини - Несебър, Поморие, Варна, Аксаково и Балчик.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Денков: Панджерова няма как да остане зам.-министър
Дата: 12/05, 11:19
Секат дървета по бул. "Княз Борис" в центъра на Варна
Дата: 12/05, 11:18
Шефът на КЗК: Наложителни са спешни действия на държавата за пазара на храни и горива
Дата: 12/05, 11:15
Тръмп смята да превърне Венецуела в 51-вия щат. Каракас: Не сме колония
Дата: 12/05, 11:09
Коцев: Главният архитект на Варна да освободи поста. Даваме старт на нова политика за ограничаване на презастрояването
Дата: 12/05, 10:57