1,7 млн. българи изкарват месеца с до 212 лв.


02/11/2013, 11:49

Почти 1,7 млн. души, или 23,5% от всички българи, живеят с до 212 лв. на месец, показват данни за издръжката на живот през септември на КНСБ, цитирани от "Монитор". Това означава, че почти всеки четвърти нашенец не може да си купи храна и да си плати сметките.В сравнение с периода април-юни броят на живеещите под линията на бедност се е увеличил с около 80 000 души.

С до 310 лв. оцеляват 44,7 на сто на българите, а с между 311 лв. и 562 лв. разполагат други 2,7 млн. души. Според проучване на синдикатите, за да си подсигури храна, образование и достъп до здравни грижи, на един човек са му нужни 562 лв., или 2248 лв. за четиричленно семейство. 

Данните от проучването показват, че едва 17,7% от домакинствата разполагат с над 562 лв. на човек. В същото време заплатите в почти всяка пета дейност са били намалени в сравнение с 2012 г. Оказва се, че в производството на текстилни изделия продукцията е нараснала с 14,9%, а средната заплата - с едва 5 на сто. Освен това 1,4% от служителите са били съкратени.

В производството на автомобили също е имало спад в броя на наетите с 0,2 на сто, въпреки че продукцията е нараснала с 19,9%.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Започнало е възобновяване на жп превозите в Германия
Дата: 24/06, 08:52

Млад шофьор осъмна с белезници за фалшива книжка, призната за валидна в Испания
Дата: 24/06, 08:43

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 08:40

Шефът на ДАНС - Варна: За да се отмени заповед за екстрадиция, трябва това лице да донесе повече полза на държавата, отколкото вреда
Дата: 24/06, 08:33

Нова: Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин, разследват убийство
Дата: 24/06, 08:22

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия