Снимка: Пиксабей
Бебе е загинало, когато препълнена лодка с мигранти, плаваща към Великобритания, е потънала в Ламанша край бреговете на Франция, съобщиха френските морски власти.
Инцидентът се е случил край френския град Висан. 65 души са били спасени, но "едно бебе е намерено в безсъзнание и, за жалост, е обявено за мъртво", обяви морският орган, отговарящ за Ламанша и Северно море, предаде БНТ.
С последното потъване броят на загиналите мигранти, докато са се опитвали да прекосят Ламанша, тази година достигна най-малко 52. Това предсталява рекорд от 2018 г. насам.
На 3 септември 6 деца и толкова възрастни загинаха. Месец по-късно 3-годишно момче и трима възрастни загубиха живота си, след като препълнени лодки имаха проблем по време на опасно прекосяване.
Според официалните британски данни, средният брой на пристигащите мигранти с лодки във Великобритания е 53 тази година в сравнение през 2020 г., когато са били 13.
Над 26 000 мигранти са пристигнали на британските брегове от 1 януари, по данни на Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00
Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52
Областният управител на Габрово свиква спешна среща заради общественото напрежение в града
Дата: 10/05, 19:441 Коментар
Янкулов за избора на нов ВСС: Ключовото е дали има политическа воля промените да бъдат реални, а не формални
Дата: 10/05, 19:34