След ремонта: Пускат движението през "Дунав мост" край Русе


Дата: 28/03, 08:21

Кадри БНТ

По-малко от час остава до отварянето на границата между България и Румъния за тежкотоварния трафик при Русе. По план, късно снощи беше пуснато движението на леките автомобили през "Дунав мост", съобщава БНТ.

Към този час в действие за леките автомобили е пропускателният режим, който продължава заради ремонтните дейности по "Дунав мост". Проверка на областната управа късно снощи показа, че в рамките на около 10 минути през моста в едната посока могат да преминат около 150 леки автомобила.

От институциите са в готовност да се справят и при увеличаване на трафика. В 9 ч. ще бъде пуснат и тежкотоварният трафик. Планирано е да бъдат отворени всичките 4 гишета за плащане на таксата за преминаване през съоръжението за камионите.

Екипи на полицията регулират движението и поетапно ще пропускат камионите към граничния пункт при Русе, така че да няма струпване и образуване на колони, които да пречат на останалия трафик. Непосредствено малко преди граничния пункт екипът ни видя около десетина камиона, които изчакват. Отварянето на моста очакват и шофьорите, които останаха да изчакат в буферната зона на граничния пункт при Гюргево.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Обявиха цените на църковните свещи в евро
Дата: 03/01, 18:27

Поредното съборено дърво в София, този път без жертви
Дата: 03/01, 18:17

Директорът на ПП "Витоша" след фаталния инцидент: Дървото е било изгнило отвътре, но това при проверката няма как да бъде установено
Дата: 03/01, 18:10

Цветанка Андреева: Кабинетът беше създаден антикризисно, на фона на поредица от избори
Дата: 03/01, 18:04

Поклонението пред Димитър Пенев ще се състои на Националния стадион
Дата: 03/01, 17:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия