Меси с 3 гола за 12 минути игра

Дата: 20/10, 09:57

снимка: instagram/intermiamicf

Лионел Меси отбеляза хеттрик, вкарвайки три гола за 12 минути при убедителната домакинска победа на Интер Маями с 6:2 над Ню Инглънд Революшън. С успеха Интер Маями подобри рекорда по спечелени точки за един сезон в американската Мейджър Лийг Сокър.

Меси влезе като резерва в 57-ата минута и се разписа 78-ата, 81-вата и 89-ата минута, осигурявайки 22-ата победа на тима си за сезона. Интер записа още четири загуби и осем равенства, за да завърши с рекордните 74 точки на върха в Източната конференция, предава БТА.

След като вече си гарантира първото място в плейофите и спечели трофея Supporters' Shield, рекордът по точки беше единствената останала цел за Интер Маями, но той изглеждаше застрашен още в началото, когато Ню Инглънд Революшън поведе с 2:0. Това предимство беше заличено на преди края на първото полувреме, благодарение на два бързи гола на Луис Суарес в 40-ата и 43-ата минути за 2:2.

Влизането в игра на Лионел Меси имаше незабавен ефект, давайки възможност на Бенджамин Кремаски да изведе Маями напред в 58-ата минута, преди да подпечата победата със серията си от голове.