В крайграничния град Елхово се проведе протестен митинг под надслов "Да спрем нелегалните пришълци", организиран от партия "Атака". Жителите на града твърдят, че бежанците не ги притесняват, но страната ни е бедна, за да се грижи и за тях, информира "Преса".
Пред членове и симпатизанти на "Атака" от Ямбол, Средец, Бургас, Нова Загора, Сливен и София лидерът на партията Волен Сидеров заяви, че проблемът с бежанците засяга преди всичко националната сигурност на страната и е ''изключително опасно те да пребивават тук за неопределено време''.
''Сега сме написали ново предложение в Народното събрание, тъй като предишното го отхвърлиха - със 165 гласа ГЕРБ, ДПС и БСП отхвърлиха искането на "Атака" да се сложи преграда, мораториум за "пришълци". Сега ние готвим ново предложение - правителството да бъде задължено да експулсира нелегалните имигранти и да затвори границата за нови такива'', заяви Сидеров, цитиран от БНР.
Пълно е с полиция и военни спецчасти на Морска гара - Варна
Дата: 07/05, 13:03
Хотелиери и туроператори: Giro d'Italia няма да има икономически ефект за туризма
Дата: 07/05, 13:01
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 13:00
Слави Василев: Не подкрепихме комисия срещу Пеевски, защото е една говорилня
Дата: 07/05, 12:59