кадър: Нова тв
Нова година в зоопарка – как ще посрещнат празника животните в зоологическата градина в Бургас, където имаше истински бейби бум в дните около Коледа. Голяма радост за екипа и посетителите е раждането на снежнобяло бебе алпака – рядко и изключително красиво събитие. Появата му в навечерието на празниците се възприема като символ на надежда и ново начало.
Малката алпака е в отлично здраве, под постоянните грижи на майка си и стадото, предава Нова тв.
На бял свят са се появили и мини прасенца, екзотична порода черни кокошки, нутрии, зайчета, патета, както и цели 12 броя носати мечета, които са особено любопитни и активни.
Радост донесоха и две бебета маймунки – мармозетки на жофроа, известни със своята социалност и игрив характер.
Управителят на зоопарка Кръстьо Дъбов разказа, че новородените носати мечета са около 15. Очаква се още животни да родят своите бебета, сред които са и сурикатите, допълни той. Дъбов сподели, че пиротехниката е опасна за животните.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Първите бебета в Косово са тризнаци
Дата: 01/01, 13:20
В БНБ, търговските банки и "Български пощи" ще обменят безплатно стотинки
Дата: 01/01, 13:10
Минус 23 градуса измериха тази сутрин на връх Мусала, следващите дни температурите ще достигнат 15 градуса
Дата: 01/01, 13:00
С две години се увеличава пределната възраст за служба на военнослужещите
Дата: 01/01, 12:50
Първото бебе за новата година у нас се е родило в 00:35 ч
Дата: 01/01, 12:40