Удари ни магнитна буря


Дата: 17/04, 01:20

Снимка: Пиксабей, илюстративна

Магнитна буря удари Земята.

Степента на смущението на магнитното поле е нараснало от незначително (G1) до умерено (G2), съобщиха от Института по приложна геофизика.

Това ниво на магнитна буря може да причини извънредни ситуации, смущения в навигацията и радиокомуникациите. Възможно е да бъде необходимо да се направят коригиращи действия от наземния контрол, предава Bulgaria ON AIR.

Увеличаването на броя на слънчевите изригвания се дължи на факта, че голям активен център се "събуди" миналия уикенд. Само в неделя са регистрирани 39 такива събития. Около половината от тях достигнаха категория М, предпоследната категория по скалата за мощност.

Магнитните бури могат да причинят дискомфорт при хора с хронични заболявания, включително хипертония и съдови заболявания.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Луксозни златни бижута от Victoria-Gold.com – стил, качество и стойност във времето
Дата: 10/01, 05:40

Тенденции в уеб дизайна и изработката на сайтове и онлайн магазини през 2026 година
Дата: 10/01, 05:10

Тодор Кантарджиев: Носете маски и си мийте ръцете
Дата: 10/01, 05:00

Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Дата: 10/01, 04:50

Температури под и около нулата на много места в събота
Дата: 10/01, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия