Германия срещу Орбан и Нетаняху: Това е лош ден за международното право


Дата: 03/04, 15:32

Пиксабей

Аналена Бербок, министър на външните работи на Германия, разкритикува посещението на израелския министър-председател Бенямин Нетаняху в Унгария въпреки издадената от Международния наказателен съд заповед за арест, предава The Times of Israel.

"Това е лош ден за международното наказателно право“, заявява Бербок на срещата на външните министри от НАТО в Брюксел.

Днес, 3 април, унгарският премиер Виктор Орбан е домакин на израелския си колега Бенямин Нетаняху. Международният наказателен съд издаде миналата година заповед за ареста на Нетаняху. Орбан обяви, че страната ще се оттегли от МНС, защото "съдът се превръща в политически. Тоест през последните години той вече не е безпристрастен, основан на върховенството на закона съд, а политически съд. И това се вижда най-ясно в решението му по отношение на Израел".

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Последният майстор на файтони у нас си отиде на 95 години
Дата: 07/01, 20:43

Варненец: Пробвах да сменя левове в евро, от две банки ме върнаха
Дата: 07/01, 20:39

МОСВ: Язовир Тихомир прелива, като водите се вливат в река Крумовица
Дата: 07/01, 20:35

Старите цени за престой и паркиране в „Албена” ще се запазят до средата на юни
Дата: 07/01, 20:18

Николай Николов: Хората с наводнени мазета много да внимават с тока
Дата: 07/01, 20:07

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия