Кадър МВР Шумен
Криминалисти от Шумен установиха мъж, прокарал в обръщение неистинска евро банкнота. Работата по случая започнала на 5 януари след получен сигнал от собственик на търговски обект в града. По негови данни малко преди 16 часа на 2 януари неизвестен посетил хранителен магазин, купил си безалкохолно и си платил сметката с банкнота от 50 евро, съобщават от органите на реда, предаде Актуално.
Малко по-късно при отчитане на оборота собственикът на търговския обект се усъмнил, че банкнотата е фалшива. Предал в полицейското управление в Шумен банкнотата.
Криминалисти от полицейското управление в града влезли в имот на местен жител. Във вторник 35-годишният мъж е установен и задържан. В хода на предприетите оперативни действия, осъществени под надзора на прокурор окръжната прокуратура в Шумен, е извършено претърсване в обитаваното от него жилище в града.
Намерени и иззети са още две неистински банкноти, всяка с номинал от 50 евро. Работата по образуваното досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 244 ал. 1 от НК продължава.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Дойче марката е жива
Дата: 09/01, 14:43
Луксозни златни бижута от Victoria-Gold.com – стил, качество и стойност във времето
Дата: 09/01, 14:40
Гръцките фермери пуснаха движението през "Кулата - Промахон" след 26 часа блокада
Дата: 09/01, 14:30
15 млн. евро ще струва на България провеждането на Giro d'Italia 2026
Дата: 09/01, 14:231 Коментар
Задържаха 72-годишен за блудствени действия с дете в Благоевградско
Дата: 09/01, 14:18