Тръмп: Не уволнявам за лов на вещици


Дата: 30/03, 14:53

Кадър Youtube

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че няма да уволнява никого заради изтичането на информация относно планове на Пентагона за въздушен удар срещу хусите в Йемен, предаде "Асошиейтед прес".

"Не уволнявам заради фалшиви новини или заради лов на вещици", заяви Тръмп в интервю за телевизия Ен Би Си нюз.

Президентът републиканец също така подчерта, че има доверие на своя съветник по националната сигурност Майк Уолц, както и на министъра на отбраната Пийт Хегсет.

По-рано този месец стана ясно, че Уолц неволно е добавил Джефри Голдбърг, редактор на списание The Atlantic, към групов чат в приложението за криптирани съобщения Signal, в който високопоставени американски служители обсъждат планове за нападение срещу хусите. От скрийншод, публикуван в The Atlantic, става ясно, че Хегсет е изпратил текстово съобщение с началния час на планираното убийство на боец от хусите на 15 март и други подробности за предстоящи въздушни удари на САЩ.

Тръмп категорично отрече да е имало обсъждания относно евентуалното отстраняване на Уолц от длъжност. "Никой друг освен мен не може да вземе това решение", каза американският президент, предаде БТА.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



20 тежки катастрофи с 24 ранени за денонощие у нас
Дата: 08/01, 08:43

Остри критики към кмета на Берлин, играл тенис по време на най-голямото спиране на тока от десетилетия
Дата: 08/01, 08:36

Мъж скочи на релсите в метрото в София
Дата: 08/01, 08:25

Олег Асенов: Сайтовете, които продават винетки на завишени цени, са регистрирани извън страната
Дата: 08/01, 08:24

Поканиха Тръмп да направи годишното си обръщение пред Конгреса на 24 февруари
Дата: 08/01, 08:19

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия