Кадър Youtube
Турция осигури най-голямата си досега сделка за износ на единичен самолет, след като Испания избра да купи 30 учебни самолета Hurjet, пише Turkey Today.
Испанските военновъздушни и космически сили ще придобият 30 самолета Hurjet по цялостна програма на стойност 2,6 милиарда евро, като доставките са планирани да започнат през 2028 г., обяви вчера президентът на отбранителната индустрия на Турция Халук Горгун, допълва Фокус.
Споразумението представлява важен етап за отбранителния сектор на Турция, който през последното десетилетие се позиционира като все по-конкурентен износител на военни технологии.
Договорът обхваща доставка на самолети, интегрирана усъвършенствана архитектура за обучение на пилоти, наземни симулационни и тренировъчни системи, инфраструктура за поддръжка и поддръжка, както и дългосрочна оперативна подкрепа.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Отиде си Аврам Тодоров, един от доайените на БСП - Варна
Дата: 31/12, 15:53
Нова Зеландия посрещна Новата 2026 година
Дата: 31/12, 15:43
Кариера в Пещера: има ли стабилна работа извън производствата?
Дата: 31/12, 15:40
Засилени мерки за сигурност в Истанбул за Нова година
Дата: 31/12, 15:25
Учени регистрираха необичайно състояние на земното ядро
Дата: 31/12, 15:15