Жена, изчезнала от шест дни в австралийските Снежни планини, е открита ранена от службите за спешна помощ след мащабна операция по издирване и спасяване.
Полицията на Нов Южен Уелс съобщи, че Ловиса Шьоберг, която е запалена фотографка, е била открита в неделя след обяд със съмнения за ухапване от змия. Била е дехидратирана и с изкълчен глезен, пише Би Би Си.
Оказана ѝ е медицинска помощ на мястото на инцидента, след което е откарана в болница. Състоянието ѝ е стабилно, информира bTV.
48-годишната Шьоберг е редовен посетител на отдалечения национален парк „Косцюшко“, където често документира дивите коне, живеещи в планината.
Опасенията за нейната безопасност нарастват, след като фирмата за автомобили под наем съобщава, че колата ѝ не е върната и че не може да се свърже с нея. По-късно автомобилът ѝ е намерена отключен и изоставен.
На 21 октомври полицията на Нов Южен Уелс отправя призив към обществеността да помогне за намирането ѝ и започва мащабно издирване с помощта на кучета търсачи, пожарникари, паркови рейнджъри и хеликоптер.
Притесненията се увеличават, след като спасителните екипи не успяват да я открият след няколко дни, а температурите в района на националния парк падат до нула градуса през нощта.
Шьоберг е намерена от служител на Националната служба за паркове и дива природа на пътеката Нунгар Крийк в Киандра.
Началникът на службата заяви пред медиите, че Шьоберг „се е лутала в продължение на дни“ из трудни храсталаци и казала на спасителите, че според нея четири дни по-рано е била ухапана от медноглава змия.
Видът не е агресивен, но отровата им е силен невротоксин и може да бъде фатална без медицинска намеса. По думите на полицията тя е късметлийка, че е жива.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голям пожар в Сливен
Дата: 04/05, 07:10
123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
Дата: 04/05, 07:05
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 04/05, 07:00
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 04/05, 06:10
До 17 градуса и без валежи в понеделник във Варна
Дата: 04/05, 06:00