Снимка: Булфото
Земетресение с магнитуд 6 по Рихтер бе регистрирано край бреговете на западния американски щат Орегон, съобщават медиите „Ню Йорк пост“, както и Франс прес.
Трусът е регистриран на 279 километра западно от град Брандън в Орегон, в 13:15 ч местно време, на дълбочина от 10 километра. Засега няма данни за щети и пострадали.
По-рано днес трус с магнитуд 2,3 беше усетен и край София, припомня Бтв.
Земетресението е усетено в 11:07 часа местно време с епицентър на 10 км югоизточно от града и на 60 км изток-югоизток от София. Дълбочината му е била 19 км, уточнява Европейският сеизмологичен център.
Няма данни за материални щети.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Виена е водещият конгресен град в света през 2025 г.
Дата: 28/06, 01:00
Тръмп ще номинира Ланс Шройър за директор на Агенцията за имиграционен и митнически контрол
Дата: 28/06, 00:30
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 00:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 00:00
Австралиец е арестуван в Тайланд във връзка с открито тяло на 17-годишно момиче в куфар
Дата: 27/06, 23:58