Българка в Испания: Чист късмет е, че в момента на бурята не бях във Валенсия


Дата: 31/10, 12:02

Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова нюз

Адвокат Нели Костадинова от години живее във Валенсия. По време на наводнението решава да отиде да работи в офис, който е на 50 км от района. 

Това беше голям късмет, че взех това решение. Иначе в един нормален ден, щях да съм в сърцето на бурята. Няколко дни преди тя да ни застигне, ние получавахме предупреждения, че ще има страшна буря, беше обявен и код червен, разказва тя пред Нова нюз.

Властите ни предупреждаваха, но не мисля, че е имало нещо, което да се направи, за да се предотврати точно това, което се случи. Такова нещо никога не се е случвало. В момента, в който ние получаваме известие, че положението е бедствено, е вече 20 часа вечерта и вече всичко е река. Така че има малко закъснение. Всичко се случи за няколко минути, разказва Костадинова. 

Имам много познати, които са в капана на наводнението. Имам приятелка, която все още няма обхват и не можем да се свържемм с нея. Знам, че тя е добре, защото е успяла да пусне едно съобщение от телефона на друга жена, но в тази зона, където тя живее, изобщо още не може да се влезе. Тя също е българка. Не знам нищо. Но поне знам, че е жива, коментира тя. 

За щастие, нямам други близки, които в момента да се издирват. Жената, за която разказах, беше последната ми близка, която издирвах, коментира тя.

Никога не съм виждала нещо подобно. Въобще не може да се стигне до Валенсия. Има само един второстепенен път, по който може да се мине, но е забранено, освен ако не е много належащо, разказва юристката. 

 

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Блъснаха 24-годишна пешеходка край смолянско село
Дата: 29/12, 15:28

Силен Любо Пенев понася много добре терапията
Дата: 29/12, 15:18

Почина основателят на веригата клиники "Медика" д-р Кирил Панайотов
Дата: 29/12, 15:14

Антъни Джошуа катастрофира тежко
Дата: 29/12, 15:10

България получи 1,47 млрд. евро по третото плащане от НПВУ
Дата: 29/12, 15:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия