Пожар остави десетки хиляди домакинства без ток в Берлин


Дата: 03/01, 15:29

Снимка: Пиксабей

Десетки хиляди домакинства останаха без електричество в Берлин, след като пожар повреди електрически кабели, а полицията подозира умишлен палеж.

Службите за спешна помощ бяха алармирани около 6:45 ч. местно време (07:45 българско), след като няколко кабела на мост в близост до електроцентрала в германската столица се възпламенили. Пожарникарите бързо потушили огъня, но около 45 000 домакинства и 2 200 фирми в югозападните райони на Берлин останаха без ток, съобщи операторът на електропреносната мрежа Stromnetz Berlin, предаде БГНЕС.

Говорителят на компанията Хенрик Бойстер заяви пред АФП, че екипите „постепенно се опитват да възстановят електрозахранването“, но кога токът ще бъде върнат навсякъде „все още не е ясно“.

Полицията съобщи, че около 160 служители са били изпратени на мястото в квартал Лихтерфелде и че се води разследване „по подозрение за палеж“. От властите предупредиха засегнатите жители, че отоплителните системи може да не работят, призоваха ги да пестят батерията на мобилните си телефони и да имат подръчни фенерчета.

Подобен случай имаше и през септември, когато пожар по електрически стълбове в Берлин предизвика мащабно прекъсване на тока. Тогава неназована анархистка група пое отговорност онлайн за палежа.

Германия е в състояние на повишена тревога за саботаж срещу критичната инфраструктура, включително от страна на външни фактори като Русия.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Утре спират за около час движението на коли около Катедралата във Варна
Дата: 05/01, 09:08

Проф. Кантарджиев съветва: Удължете междусрочната ваканция на децата заради пика на грипа
Дата: 05/01, 09:00

Тръмп заплаши и Колумбия с военна операция, нейният президент го призова да спре да го клевети
Дата: 05/01, 08:55

Има поскъпване в аптеките, но регламентирано, ще продължи в началото на годината
Дата: 05/01, 08:47

От 6 януари може да се плаща тока към Енерго-Про
Дата: 05/01, 08:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия