снимка Пиксабей
Над 30 м/сек (108 км/ч) е скоростта на вятъра в района на Рилските езера в Рила планина, времето не става за разходки на открито в планината, съобщиха от Планинската спасителна служба в Дупница.
Планинските спестители посочиха, че придвижването при такива пориви на вятъра е почти невъзможно. Силният вятър е един от най‑важните фактори за повишен лавинен риск, допълниха от спасителната служба. Оттам предупредиха, че дни като днешния не са за излети в планината, и посъветваха да се търсят алтернативи за разходки.
След силен вятър опасността в планините остава висока няколко дни, дори ако времето се оправи, добавиха от спасителната служба в Дупница.
Жълт код за силен вятър обяви Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) за днес в 16 области в страната. Очаква се поривите на вятъра да достигат до 90 км/ч., съобщава НИМХ на сайта си. Предупредителният код е в сила за областите Бургас, Варна, Велико Търново, Видин, Враца, Габрово, Добрич, Кърджали, Ловеч, Монтана, София-град, София област, Търговище, Хасково, Шумен, Ямбол, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Португалски халф подписа със „соколите“
Дата: 07/01, 13:24
Инцидент с тайвански изтребител F-16, пилотът е успял да катапултира преди сблъсъка. Издирват го в морето
Дата: 07/01, 13:221 Коментар
БНБ ще работи извънредно всяка събота до края на януари заради еврото
Дата: 07/01, 13:121 Коментар
От "Трети март" подадоха документи за регистрация като политическа партия и призоваха президента за техен неформален лидер
Дата: 07/01, 13:022 Коментара
Спартак Варна отложи беседата с феновете си
Дата: 07/01, 12:54