Снимка Пиксабей
Татяна Шлосбърг, правнучката на Джон Кенеди, почина от рядка форма на левкемия на 35-годишна възраст, предаде Ройтерс.
Тя разкри пред медиите, че е болна, през ноември и тогава каза, че лекарите са й дали по-малко от година живот.
Сега новината за кончината й беше съобщена от нейните роднини в социалните медии. „Нашата прекрасна Татяна почина тази сутрин. Тя винаги ще бъде в сърцата ни“, се казваше в поста, допълва БТА.
Шлосбърг беше журналистка, специалист по екологичните и климатичните въпроси. Тя беше второто дете на дъщерята на Джон Кенеди – бившата дипломатка Карълайн Кенери, и на дизайнера и творец Едуин Шлосбърг.
През ноември в есе за изданието "Ню Йоркър", в което съобщи, че е болна от остра миелоидна левкемия с рядка мутация – рак на кръвта и на костния мозък, Татяна Шлосбълг, разкритикува братовчед си Робърт Кенеди-младши, настоящ министър на здравеопазването, че е антиваксър и че е съкратил средства за изследвания на онкологичните заболявания.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
САЩ и Израел се споразумяха да дадат на „Хамас“ краен срок за предаване на оръжията
Дата: 31/12, 18:52
Атина ще посрещне Новата година с безшумни фойерверки и светлинен спектакъл с дронове
Дата: 31/12, 18:36
Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 31/12, 18:30
Кая Калас: Твърдението на Русия за украински атаки "е отвличане на вниманието"
Дата: 31/12, 18:174 Коментара
Дъщерята на Гала: Коремът ми не е от сарми, бебе номер 2 се готви
Дата: 31/12, 18:06