кадър Нова телевизия
редактор Веселин Златков
Не съм толкова оптимист за спирането на войната, колкото президентите Зеленски и Тръмп, това каза по Нова нюз преподавателят в Харковския университет проф. Михаил Станчев. Той нарече изявленията им след двустранната им среща „глупости” и заяви, че не иска да ги повтаря.
Професорът коментира, че не разбира какво съгласие са постигнали президентите, след като решенията на практика се превръщат в нова спогодба застатута на Украйна. Стачев подчерта, че въпросът за числеността на украинската армия остава нерешен, а освен това е скептичен за бъдещето на страната като член на ЕС.
„Преговорите между САЩ и Украйна не постигнаха нищо”, обобщи той. Според проф. Станчев, Русия тепърва ще има думата по споразуменията между двете страни и ще предявяват претенции, а те са ясни - отстъпване на територии.
„Хвалят се, че са постигнали споразумение, а хората продължават да загиват”, подчерта той.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Украинка "паркира" върху разделителната мантинела между Слънчев бряг и Свети Влас
Дата: 29/12, 17:58
Зеленски и екипът му са обсъдили с Уиткоф следващите етапи на преговорите
Дата: 29/12, 17:32
Няма да приемат картови плащания за глоби по ЗДП на граничните пунктове по Нова година
Дата: 29/12, 17:23
Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 29/12, 17:10