Снимка Пиксабей
Добра новина за работещите у нас.
Българите ще почиват през шест дълги уикенда през 2026 година около официалните празници. Новата година ще започне с извънреден неработен ден на 2 януари, обявен с решение на Министерския съвет заради въвеждането на еврото. Тъй като и 31 декември 2025 година е определен за почивен, първият работен ден за 2026 година ще бъде чак на 5 януари.
През март няма да има допълнителна почивка, тъй като националният празник 3 март се пада във вторник. Първият по-дълъг отдих ще бъде за Великден, който през 2026 година се пада на 12 април. Почивните дни ще започнат от Разпети петък (10 април) и ще продължат до 13 април включително.
Месец май ще бъде най-краткият работен месец със само 18 работни дни. Денят на труда (1 май) се пада в петък, което осигурява три почивни дни. Гергьовден (6 май) обаче е в сряда и няма да бъде част от дълъг уикенд. За 24 май, който се пада в неделя, ще се приложи правилото на Кодекса на труда за почивка в понеделник (25 май).
През септември се очертава само един дълъг уикенд за Деня на Съединението. Празникът на 6 септември е в неделя, поради което понеделник (7 септември) ще бъде неработен. Денят на Независимостта на 22 септември се пада във вторник и няма да донесе допълнителни почивни дни.
Коледните празници през декември 2026 година ще продължат пет дни. Бъдни вечер е в четвъртък, а Коледа – в петък. Тъй като вторият ден на Коледа (26 декември) се пада в събота, за него се отпуска допълнителен неработен ден в понеделник, 28 декември.
През 2026 година ще има общо 248 работни дни, съобщи Министерският съвет, цитиран от БТА и "Дарик Радио".
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Aстрологът Силва Дончева: "Възможно е президентът да влезе в политиката през 2027 г."
Дата: 04/01, 11:00
Повдигнаха обвинения срещу управителите на бара в Швейцария, където десетки загинаха в пожар
Дата: 04/01, 10:50
Обраха пациент в болницата в Исперих
Дата: 04/01, 10:40
Бивш вратар на националния отбор за Димитър Пенев: Всички имаха голям респект и го слушаха
Дата: 04/01, 10:301 Коментар
Шефът на тол управлението: Таксите се повишават от 1 март
Дата: 04/01, 10:201 Коментар