снимка: Фейсбук, "Градски транспорт - Варна"
Автобусната линия 409 на градски транспорт сменя номера си на 309. Автобусът ще запази маршрута си и ще стига до Аксаково. Това каза Христо Рафаилов, заместник-кмет по финансовите въпроси, цитиран от Радио Варна.
С промяната се прави опит да се разреши дългогодишната сага с линията, която е обслужвана от обществения превозвач на Варна и частна аксаковска фирма.
Припомняме, през годините дублираните курсове на двата превозвача създаваха неудобство за хора с абонаментни карти от "Градски транспорт" и такива, закупили електронен билет, особено след като от частния превозвач решиха да не им ги признават.
С този въпрос никой не е имал желание да се справи, каза Рафаилов и посочи, че вече са проведени ползотворни срещи с кметската администрация на Аксаково и самия кмет и е постигнато споразумение. Очаква се представители на двете общини да отидат с готово предложение в Областна управа, за да бъде одобрено изменението на транспортната схема.
Ще бъде направено предложение, по настояване на пътници, да бъдат обслужвани три спирки, пропускани в зимното разписание - "Генерал Заимов", "Писател" и "Журналист", обеща Рафаилов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 02:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 02:00
Неймар се извини за шамара
Дата: 07/05, 02:00
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 07/05, 01:40
Спортал: Отборът на Берое изпада по служебен път
Дата: 07/05, 01:30