Булфото
С решение на правителството община Варна получава собствеността върху имоти - частна държавна собственост за изграждане на нова учебна база за Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“. Министерският съвет взе решението на днешното си редовно заседание, предаде Морето.
Терените с обща площ 21 924 кв. м се намират на ул. „Андрей Сахаров“ № 16 и ул. „Върба“ № 24. По правителственото решение при нереализиране на предвидения обект до пет години от придобиването на имотите община Варна ще трябва да ги прехвърли на държавата.
Предвиден е ангажимент на областния управител на Варна да разработи механизъм за контрол, чрез който да осъществява периодични проверки за изпълнение на условията, при които имотите са прехвърлени на община Варна.
Община Варна получава въпросните два терена за втори път. По-рано тази година те бяха върнати на държавата, тъй като изтече 5-годишният срок, в който по закон трябва да се реализира проект в придобит терен. Общинската администрацията поиска отново двата имота, тъй като проектът за нова сграда на МГ остава приоритет.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Зеленски е обсъдил с Коща стъпките за европейска интеграция на Украйна
Дата: 09/05, 22:14
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 22:10
Седем колоездачи от Giro d'Italia са в областната болница във Велико Търново
Дата: 09/05, 22:03
Яйцата намаляват риска от Алцхаймер с до 27%
Дата: 09/05, 21:44
39 задържани в Париж след забранени крайнодесни и антифашистки демонстрации
Дата: 09/05, 21:24