снимка: пресс Руска федерация
Вицепрезидентката на Венецуела заяви, че Николас Мадуро е единственият президент на страната, след като по-рано днес американският държавен глава Доналд Тръмп каза, че Делси Родригес е съгласна да сътрудничи на САЩ, защото няма друг избор, предадоха Ройтерс и в. "Гардиън".
Тръмп каза на пресконференция в имението си Мар а Лаго, че е научил, че Родригес ще положи клетва като президент на Венецуела, след като Николас Мадуро днес бе заловен при американска военна операция. "По същество (Родригес) е готова да направи това, което смятаме за необходимо", посочи Тръмп.
След като американският лидер изказа тези твърдения, вицепрезидентката направи телевизионно обръщение, в което нарече Мадуро единственият президент на страната, предаде БТА.
Родригес се появи в ефира на държавната телевизия, заедно с брат си Хорхе Родригес, който е председател на Националното събрание, министъра на вътрешните работи Диосдадо Кабейо и министрите на външните работи и отбраната - Иван Хил и Владимир Падрино. Родригес призова за спокойствие и единство в защита на страната след "отвличането" на Мадуро. Венецуела никога няма да бъде колония на никоя държава, каза още Родригес.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Съд в Турция удължи ареста на кмета на Истанбул
Дата: 09/01, 22:30
Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Дата: 09/01, 22:30
Зеленски: Руснаците се опитват да ударят колкото се може повече от нашите енергийни съоръжения
Дата: 09/01, 22:201 Коментар
Надежда Нейнски: Блицкригът на Тръмп във Венецуела е смразяващ за Русия
Дата: 09/01, 22:122 Коментара
Олимпиакос и Везенков играят в този момент важен мач в Евролигата
Дата: 09/01, 22:10