Тръмп е остлабнал с 10 килограма от първия си мандат насам


Дата: 13/04, 20:58

Кадър Х

Лекарят на американския президент Доналд Тръмп заяви, че най-възрастният човек, избиран за президент на САЩ, е "напълно годен" да изпълнява длъжността главнокомандващ, а Белият дом публикува резултатите от медицинския преглед на Тръмп от петък, предаде Асошиейтед прес, цитира "Офнюз" и БТА.

Тръмп е на 78 години, а неговият лекар, капитанът от военноморските сили Шон Барбабела, се позова на "активния начин на живот" на Тръмп и каза, че той "продължава да допринася значително" за доброто състояние на президента републиканец. На 14 юни Тръмп ще навърши 79 години.

Лекарят каза, че Тръмп е "напълно годен да изпълнява задълженията на върховен главнокомандващ и държавен глава".

Резултатите показват, че Тръмп е свалил почти 10 килограма от последния си медицински преглед като президент през 2020 година. Тогава той е бил с тегло 110,7 килограма, а сега е свалил теглото си до 101,6 килограма.

Барбабела заяви, че дните на Тръмп са изпълнени с участие в множество срещи, публични изяви, присъствие в медиите и "редовни победи в събития, на които се играе голф". Тръмп е запален играч на голф и каза, че наскоро е спечелил турнири, които се играят в клубовете, които притежава във Флорида.

Нивата на холестерола на Тръмп са се подобрили с течение на времето, подпомогнати от лекарства. Кръвното му налягане се счита за повишено и има вероятност ситуацията да се влоши, ако не се предприемат мерки, сочат изследванията.

Сърдечният ритъм на Тръмп в покой е 62 удара в минута, което съответства на предишни изследвания. Нормалната сърдечна честота в покой за възрастните варира от 60 до 100 удара в минута и обикновено по-ниската честота означава по-добра сърдечносъдова функция, пише агенцията.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Атлетико Мадрид 0:1 Реал Мадрид на почивката
Дата: 08/01, 22:10

Гражданинът на Русия и Израел, издирван в Москва и задържан във Варна, остава под домашен арест
Дата: 08/01, 22:00

Водещ турски експерт по репродуктивно здраве консултира безплатно български пациенти във Варна
Дата: 08/01, 22:00

Кристин Лагард отбеляза първата седмица, откакто България е член на еврозоната
Дата: 08/01, 21:53

Бившият министър Никола Стоянов за еврото: Санкции ще има, но няма да имат ефект
Дата: 08/01, 21:471 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия