Кадър Ютуб
Германия вече се готви за хипотетична руска атака срещу НАТО, като според военното разузнаване на Берлин потенциални цели на Москва ще бъдат прибалтийските републики.
Под кодовото име „Red Storm Bravo“ германските въоръжени сили ще организират на 25 септември тридневни мащабни военни учения в Хамбург, съобщава Евронюз.
В случай на руска атака, именно германският град ще се превърне в основен център за изпращането на войници към Източния фланг. В Хамбург съюзниците в Алианса ще организират симулация, за да видят за колко време ще могат да се прехвърлят от Германия към Източна Европа, и по-конкретно в Полша и прибалтийските държави.
Говорител на Бундесвера все пак уточни за медиите, че в ученията в Хамбург ще участват само немски военнослужещи.
През септември м.г. се проведе подобно упражнение, но това, предвидено за тази есен, ще бъде доста по-мащабно, с участието на стотици войници, отбеляза говорителят.
Междувременно стана ясно, че Русия и Беларус също предвиждат провеждането на сходно учение на територията на втората държава.
Експерти, включително немският историк Зьонке Найцел, предупреждават, че и двете страни биха могли да използват ученията, за да атакуват балтийска държава. Найцел вече е заявил в няколко интервюта, че това лято може да бъде „последното лято на мира“, и е изразил опасения, че Съединените щати може да не спазят клаузата за взаимопомощ, когато страна от НАТО бъде нападната.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бенатова: Банките нарушават закона с обмяната на левовете с такса, но Хампарцумян вика, че това било дребна работа
Дата: 06/01, 10:11
Оля Малинова: Всички говорят за Венецуела, а не знаят за доктрината „Монро”
Дата: 06/01, 10:08
Нови тарифи: Банка иска 15 лева такса за обмяна в евро
Дата: 06/01, 10:06
Община Варна: Рибарско пристанище "Карантината" е изградено в условията на сериозни управленски грешки, посочени в детайлен отчет
Дата: 06/01, 09:591 Коментар
Пеевски: Тръмп даде отличен пример за демокрация с отстраняването на диктатора Мадуро
Дата: 06/01, 09:443 Коментара