Пиксабей
Американският авиационен регулатор спря полетите на американски превозвачи до Хаити за най-малко 30 дни след три стрелби с огнестрелно оръжие в рамките на един ден срещу самолети, излитащи от карибската държава, съобщи Би Би Си, цитирана от БТА.
Самолети на "Джетблу", "Спирит" и "Американ ейрлайнс" бяха улучени от куршуми в понеделник при пристигане в столицата Порт о Пренс.
При атаката срещу самолета на "Спирит" стюардеса е получила леки наранявания, но няма пострадали пътници.
Във вторник Федералната авиационна администрация (FAA) издаде известие до въздушните мисии (Notam), забраняващо полетите поради "рискове за безопасността на полета, свързани с продължаващата нестабилност на сигурността".
За момента на самолети от САЩ е забранено да минават на по-малко от 10 000 фута (3048 м) от територията и въздушното пространство на Хаити.
Отделно от това ФБР съобщи, че се е включило в разследването на стрелбата по самолета на "Спирит".
Все по-ожесточената война между бандите измъчва най-бедната държава в Северна и Южна Америка от убийството на президента Жовенел Моис през 2021 г. досега. По данни на ООН от януари досега в Хаити са убити над 3600 души, а повече от 500 000 души е трябвало да напуснат домовете си.
И трите засегнати американски авиокомпании вече преустановиха полетите си до Хаити още преди решението на авиационния регулатор.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 03/05, 09:43
Ангела Меркел похарчила близо 65 хиляди евро от държавния бюджет за грим и фризьор
Дата: 03/05, 09:35
България е сред водещите в ЕС по използване на физически наказания за деца
Дата: 03/05, 09:33
Обилен снеговалеж в Родопите, автомобили с летни гуми са блокирани
Дата: 03/05, 09:21
Спешно търсят решение за изграждане на временен път заради 70-метровото свлачище между Смолян и Пампорово
Дата: 03/05, 09:12