Борисов: Темата „външна политика“ в момента надали е проблемна за правителството


Дата: 02/04, 10:07

Снимка: Булфото

Темата „външна политика“ в момента надали е проблемна за правителството, коментира пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов вота на недоверие към правителството, дебатите по който започнаха в пленарна зала, предава БТА.

Това, което кабинетът „Желязков“ прави, е това, което и ние мислим като партия – твърда европейска подкрепа, с евроатлантическите партньори и съвместни проекти във военнопромишлената сфера, добави Борисов.

Относно решението на "Демокрация, права и свободи" – ДПС (ДПС-ДПС) да остане в управлението, Борисов коментира, че в момента разглежда партиите като такива, отговорни за съдбата и състоянието на държавата, и партии, които са деструктивни.

Той посочи още, че условията на ГЕРБ-СДС относно управлението са две – еврозоната и Планът за възстановяване и устойчивост (ПВУ). „Всеки, който подкрепя тези две неща, ще има възможност в зала да ги подкрепя“, каза Борисов.

Лидерът на ГЕРБ посочи, че тази или следващата седмица ще бъдат гласувани и транспонирани двата закона, които Европейската комисия е искала относно ПВУ, сред които е Законът за личните фалити. Борисов заяви, че така „ще се отпушат двете плащания тази година и шестте догодина, касае се за около 8 млрд. лева“.

Всеки, който подкрепя тези наши решения и този наш път, е добре дошъл, добави Бойко Борисов.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мари на Гала направи още една изненада
Дата: 05/01, 01:22

Откриха древен производствен комплекс и некропол в делтата на Нил
Дата: 05/01, 01:08

Оптичен кабел между Литва и Латвия е повреден в Балтийско море
Дата: 05/01, 00:54

Гръцките фермери дадоха ултиматум, заплашват с 48-часова пълна блокада
Дата: 05/01, 00:43

Идентифицираха всички жертви от пожара в бар в Кран-Монтана, сред тях има тийнейджъри
Дата: 05/01, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия