Пиксабей
На 7 декември парижката катедрала "Нотр Дам" ще бъде открита официално с церемония, на която реч ще произнесе френският президент Еманюел Макрон.
Ден по-късно катедралата ще отвори врати за широката публика, като в нея ще бъде отслужена първата литургия – малко повече от 5 години след пожара, който нанесе огромни щети на символичния за френската столица храм, съобщава БНТ.
Елисейският дворец съобщи, че френският президент Еманюел Макрон ще произнесе реч в събота пред катедралата.
Филип Жост, ръководител на публичната институция, която наблюдава възстановяването на катедралата, обяви, че на тържественото събитие ще има изпълнения на известни артисти. Той определи състава като "световноизвестен", но не разкри конкретни имена.
Очаква се готическата катедрала, силно пострадала при пожара през април 2019 г., да приеме повече от 2000 гости за официалното откриване. Сред поканените са представители на църквата, световни лидери и големи благодетели. Сред гостите, поканени от Макрон, е и папа Франциск, за когото обаче няколко медии съобщават, че е отменил присъствието си. Няма официално съобщение от Ватикана, а от Елисейския дворец не са предоставили повече подробности.
Първата публична литургия ще се състои на 8 декември, като парижката епархия планира онлайн система за резервации на уебсайта на катедралата за желаещите да присъстват.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
От 1 април преизчисляват стотици хиляди пенсии
Дата: 28/03, 21:34
Доц. Киселова в „Панорама”: Не се страхувам
Дата: 28/03, 21:331 Коментар
Григор Димитров - Новак Джокович 2:5
Дата: 28/03, 21:33
От понеделник в РЗИ-ата ще ваксинират срещу менингококи
Дата: 28/03, 21:241 Коментар
Обявиха учебните дни след пролетната ваканция до Великден
Дата: 28/03, 21:19