кадър Нова телевизия
редактор Веселин Златков
В кварталните магазини пазаруват предимно възрастни хора и по тази причина търговията в първите дни на новата година ще е предимно в левове. Това ще се промени след 7 януари, когато започнат да се дават пенсиите в евро, това коментира по Нова телевизия търговец от Монтана.
Той каза също, че няма как рестото да се връща само евро, защото като дойде клиент и си купе хляб и цигари с банкнота от 100 лева, запасите от евро в магазина реално приключват. Работим трима, единият колега трябва да ходи да обменя в банката, но тя не работи на 1 януари, обясни магазинерът.
Той каза също, че хората се объркват от френското или германско евро, така че самите търговци ще трябва да правят информационна кампания, като допълни, че държавната такава е можело да бъде „по-сериозна”.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров започва годината с турнир в Бризбейн
Дата: 03/01, 08:40
Десет млади лекари започват специализация в болницата в Добрич
Дата: 03/01, 08:30
Ураганният вятър във Враца причини сериозни щети в града
Дата: 03/01, 08:20
31 български изследователи посрещнаха Нова година на Антарктида.
Дата: 03/01, 08:10
Актуална пътна обстановка
Дата: 03/01, 08:00