Източник: Maritime.bg
Два мобилни лентови конвейера ще придобие „Пристанище Варна“ ЕАД. Те ще имат производителност за обработка на 1200 тона зърнени товари на час в Пристанищен терминал Варна – Запад. Това става ясно от обявена търговска поръчка от пристанищния оператор с прогнозна стойност до 600 хил. лева, видя Maritime.bg
Припомняме, че в началото на годината с доставка на нов, високотехнологичен корабен товарач (shiploader) и 210-метрови комплексни гумено-лентови кейови транспортни съоръжения, стартира следващ етап от изпълнението на проект между „Зърнен терминал Варна Запад АД и „Пристанище Варна“ ЕАД. Съвместният проект цели увеличение на възможностите на терминала за поточна обработка на кораби със зърно на 15-о кейово място, с нови по-високи норми на товарене, достигащи 1200 мт/час. Следващ етап от проекта включва доставка и инсталиране на вертикално тегловно съоръжение тип бункерна везна, а финалната фаза предвижда и добавяне на цялата система за обработка на зърнени товари към 100 000 куб. м. силозно стопанство на „Зърнен терминал Варна запад“ АД.
Общите инвестиции на „Зърнен терминал Варна Запад“ АД и „Пристанище Варна“ ЕАД за технологичното обезпечаване на процесите по съхранение и товарене на зърно ще достигнат до 33 млн. евро.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Без Синя и Зелена зона от днес до 28 декември във Варна, вижте кога още ще е безплатно
Дата: 24/12, 14:52
Кремъл отказа да коментира новия вариант на плана за прекратяване на войната в Украйна
Дата: 24/12, 14:44
Заплата до 3100 лв. за работа в магазин в Самоков – ето кой търси хора!
Дата: 24/12, 14:40
Инвеститорите на Forest Village във Варна започнаха да получават ключовете за своите нови вили
Дата: 24/12, 14:40
Христо Стоичков преди Бъдни вечер: Ще се смирим и ще се помолим за всички
Дата: 24/12, 14:281 Коментар