"Пътна полиция": Шофьорите са сменили навреме гумите на колите си, няма много наказани


19/11/2024, 14:25

Пиксабей

Шофьорите са успели навреме да сменят гумите на колите си, няма много наказани водачи. Това каза пред журналисти инспектор Иво Биков от отдел “Пътна полиция” в Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР), предаде БТА.

Той припомни, че в периода от 15 ноември до 1 март автомобилите трябва да са с гуми, съобразени със зимните условия. Дълбочината на грайфера трябва да е равна или по-голяма от 4 мм, уточни инспектор Биков. Той предупреди, че ако водачите управляват с износени гуми, глобата е 50 лв. 

Според данните, представени от полицейския инспектор, за периода от 11 до 17 ноември на територията на София са станали 14 тежки пътнотранспортни произшествия, загинали са трима души. Леките пътни инцидента са 183. Наказаните водачи на пътя са 1683, от тях седем са си позволили да се качат след употреба на алкохол, а четирима – след употреба на наркотични вещества. Шестима са отказали тестване.

Установени са четирима неправоспособни водачи и 38 шофьори, които управляват без задължителна застраховка "Гражданска отговорност". Общо 55 водачи са наказани, защото използват мобилен телефон по време на шофиране, а 143 са шофирали без колан, показва статистиката на СДВР.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Шестима от пострадалите във фаталната катастрофа на "Хемус" остават в болници
Дата: 12/05, 10:12

Симеон Михайлов донесе злато за Варна
Дата: 12/05, 10:07

Дечев: Случаят "Петрохан" не е приключил
Дата: 12/05, 10:06

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 10:00

Кметът на София за тежката катастрофа със загинал: Подобни инциденти напомнят колко важна е дисциплината на пътя
Дата: 12/05, 09:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия