Хиляди банкомати в България спряха да работят! БОРИКА блокира


08/11/2013, 17:00

Хиляди банкомати в цялата страна спряха да работят, след като системата за обслужване на разплащанията с банкови карти БОРИКА блокира.

Не могат да бъдат извършвани тегления от банкомати и плащания с дебитни и кредитни карти. Освен това е затруднено интернет банкирането. Техническата неизправност е настъпила около 15 ч.

От пресцентъра на БНБ потвърдиха, че действително има проблем в системата. "В момента се работи по отстраняването му. Очаква се скоро да бъде отстранен", казаха лаконично от централната банка, която е акционер във фирма "БОРИКА-Банксервиз". От там обаче отказаха повече информация.

“Причината за блокирането е хардуерен проблем, колегите работят по отстраняването му. Уведомили сме клиентите си”, казват от дружеството. "Проблемът е технически и е изцяло в системата на оператора", обясни маркетинг директорът на компанията Вергиния Коларска.

Банките, чиито банкомати не се поддържат от БОРИКА, са само ДСК, Юробанк (Пощенска банка), ОББ и ПИБ.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кметъ на София за тежката катастрофа със загинал: Подобни инциденти напомнят колко важна е дисциплината на пътя
Дата: 12/05, 09:55

Две коли се удариха челно до Владая, мъж е в критично състояние
Дата: 12/05, 09:51

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 09:50

Фериботът в Белослав спира да работи за три дни
Дата: 12/05, 09:42

Арабист: Преговорите между САЩ и Иран навлизат в критична фаза
Дата: 12/05, 09:34

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия