Нов вид жилища пощуриха пазара в България


20/11/2024, 17:01

Пиксабей

Обрат в имотния пазар прогнозират експертите в бранша, които участваха в X-тата Национална конференция "INSPIRE TO HIGHER 2024". Тя бе организирана от Националното сдружение "Недвижими имоти", съобщиха от Zimoti.com

Все повече хора питат за нов вид апартаменти - не само комфортни, но и екологично съобразни.

През последните години се забелязва засилен интерес към нови и модерни проекти, особено в престижните райони на София, се отчита в анализа.

Купувачите търсят функционални и устойчиви жилища, които да отговарят на високите им изисквания за енергийна ефективност и модерна инфраструктура. Тази тенденция се поддържа и от нарастващото внимание към устойчиви и екологични жилища – потребителите все повече търсят домове, които са не само комфортни, но и екологично съобразни.

Според анализите на портала за имоти Zimoti.com пазарът на недвижими имоти продължава да привлича интереса както на местни купувачи, така и на чуждестранни инвеститори.

Прогнозите за 2025 г. показват, че жилищният сектор ще запази своята динамика, поддържан от няколко основни тенденции, които определят развитието на търсенето и предлагането на жилищни имоти. 

Цените на имотите през 2024 г. са нараснали с над 10-15 на сто. Според обсъденото от експертите на конференцията, тенденцията за увеличение на цените вероятно ще се запази и през 2025 г., но с по-нисък и плавен ръст, като висококачествените жилища в ключови райони ще продължат да бъдат във фокуса на купувачите.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спортът по телевизията в четвъртък 7 май
Дата: 07/05, 05:00

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 04:40

Хороскоп за четвъртък: Телец - ангажименти; Рак - спокойствие; Везни - кратко пътуване; Скорпион - проблеми; Водолей - внимание
Дата: 07/05, 04:30

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 04:00

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия