Хутите удариха с ракети турски кораб


Дата: 21/11, 09:37

Кадър Ютуб

Турция осъди ракетното нападение срещу товарен кораб в Червено море, извършено от йеменските бунтовници хути, и заяви, че са предприети мерки за предотвратяване на други подобни инциденти, предадоха медиите.

„Осъждаме ракетните атаки от страна на хутите срещу плаващия под панамски флаг сухотоварен кораб Anadolu S, собственост на турска компания, докато плаваше край бреговете на Йемен“, се казва в изявление на външното министерство, предаде БГНЕС.

Йеменските бунтовници хути обявиха, че са атакували товарния кораб в Червено море, а многонационалната военноморска оперативна група заяви, че две ракети са ударили в близост до плаващия под панамски флаг кораб.

От ноември миналата година подкрепяните от Иран хути атакуват кораби в и около Червено море в кампания, която според тях е в знак на солидарност с палестинците в Газа.

Говорителят на хутите Яхия Сари посочи, че бунтовниците „са извършили операция, насочена към кораба Anadolu S в Червено море, с редица подходящи балистични и морски ракети“, като добави, че „ударът е бил точен и директен“.

Турското министерство не даде подробности в изявлението си дали корабът е получил някакви щети, като каза само, че „се предприемат необходимите инициативи за предотвратяване на повторението на подобен инцидент“






Спонсорирани връзки.



Белия дом отхвърли предложението на Путин ООН да поеме управлението на Украйна
Дата: 28/03, 11:44

Митов: Ще има комплексна проверка в районното управление във Велинград
Дата: 28/03, 11:43

Българите губят интерес към "Тесла"
Дата: 28/03, 11:39

Много са пострадалите след силното земетресение в Тайланд
Дата: 28/03, 11:39

Лили Иванова пя на калорифер и зимно яке
Дата: 28/03, 11:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия