МВнР с последна информация има ли пострадали българи при разрушителния трус в Мианмар


Дата: 30/03, 15:42

Снимка: МВнР

Към момента няма данни за пострадали български граждани при земетресението в Мианмар, което предизвика рухването на небостъргач в Банкок. Посолството на Република България в Ханой следи развитието на ситуацията. Това съобщиха от Министерството на външните работи на България (МВнР).

Ситуационният център на МВнР изпрати съобщение до всички български граждани, които са се регистрирали в Тайланд през рубриката “Пътувам за… ” на сайта на ведомството. Към момента съгражданите ни, които са отговорили на съобщението, са заявили, че не се нуждаят от съдействие, добавят от МВнР. 

От външното министерство напомнят, че при необходимост от съдействие, българските граждани в Мианмар и Тайланд могат да се обръщат към българското дипломатическо представителство в Ханой, на телефонен номер: ‪+84 24 3845 2908, както и на телефонната линия за неотложни случаи в извънработно време: ‪+84 24 3846 0856. Сигнали могат да бъдат подавани и на имейл адреса на посолството: Embassy.Hanoi@mfa.bg. 

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": ‪+359 2 948 24 04; ‪+359 2 971 38 56 или на имейл: crisis@mfa.bg. 

Редица държави започнаха да изпращат хуманитарна помощ на Мианма и Тайланд след силното земетресение, което в петък разлюля Югоизточна Азия, предаде Асошиейтед прес. Усилията за подпомагане на пострадалите са фокусирани върху Мианмар, където броят на жертвите нарасна до 1644. Ранените вече са 3408, а 139 се водят за изчезнали, предаде БТА.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Астрологът Венета Матева: Началото на годината е добро за Рак, Риби и Скорпион
Дата: 02/01, 11:00

Тръмп: Aко Иран продължи "да стреля" и "да убива" протестиращи, САЩ "ще отидат да ги спасят“
Дата: 02/01, 10:50

Икономистът Владимир Сиркаров: Много фактори влияят върху цените. Прогнозите са за умерена инфлация
Дата: 02/01, 10:40

Варненска местност остава без вода до 17:00 часа днес
Дата: 02/01, 10:30

В Русе пътуват безплатно в градския транспорт заради техническа неизправност
Дата: 02/01, 10:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия