Уволненият заради Боевски посланик излезе с отворено писмо


09/11/2013, 09:29

Отзованият ни посланик в Бразилия излезе с отворено писмо по скандала "Боевски". Чавдар Николов отхвърля мотивите, с които беше отстранен от поста. "Не предполагах, че ще се обърна към Вас чрез медиите, но Вие не ми оставихте избор” - с тези думи започва писмото на посланика в Бразилия до външния министър Кристиан Вигенин, цитира bTV. Чавдар Николов допълва, че неговите аргументи по случая "Боевски" не са били взети под внимание и не им била дадена публичност, пише блиц.

Според дипломата наложеното му дисциплинарно наказание има за цел да измести фокуса от истинския проблем, а именно - защо Гълъбин Боевски и много други български граждани, осъдени за наркотрафик в чужбина, се завръщат като свободни граждани преди края на присъдите.

Отзованият посланик обвинява външния министър за липсата на правна база, по която и у нас да продължи съдебното преследване срещу хора като Гълъбин Боевски. Дипломатът отговаря и на конкретните обвинения, че не е информирал София за завръщането на Боевски.

Накрая доскорошният ни посланик в Бразилия пише, че е предприел съответните действия, за да защити репутацията си.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Опитват да разбият градоносен облак, преминаващ над община Сливен
Дата: 12/05, 18:28

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 18:20

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 18:20

Район "Приморски" с предупреждение за Маратон „Варна 2026“
Дата: 12/05, 18:17

Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия