Снимка Пиксабей
Трагичните новини от ивицата Газа нямат край.
19 души бяха убити при израелски удар по триетажна жилищна сграда в град Хан Юнис, в южната част на ивицата Газа, предаде ДПА, като се позова на информация на палестинската агенция УАФА.
Броят на ранените е неуточнен. Информацията не може да бъде потвърдена чрез независим източник, уточнява ДПА и допълва, че израелската армия проучва случая.
Междувременно контролираното от радикалната палестинска групировка "Хамас" Здравно министерство в Газа, съобщи за 86 жертви при сражения и при израелски удари в рамките на последното денонощие.
ДПА пояснява, че не става ясно колко сред тях са мирните жители и колко - бойците на "Хамас".
В резултат на разрастващата се операция на израелската армия по установяването на "зони на сигурност" в северната част на анклава хиляди хора напускат родните си места, припомня ДПА.
Няколко израелски танка са влезли в източното предградие на град Газа - Шеджая, според информация на очевидци за агенцията.
Според израелската армия операцията ѝ има за цел да създаде по-голяма буферна зона между територията на Израел и крайбрежния анклав, отбелязва БТА.
Редактор "Екип на Петел"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Инвеститорите на Forest Village във Варна започнаха да получават ключовете за своите нови вили
Дата: 23/12, 02:10
САЩ ще произвежда бойни кораби с името на Доналд Тръмп
Дата: 23/12, 02:00
23 декември – Транзисторът става на 79 години
Дата: 23/12, 01:30
Как да не се тръшнем болни?
Дата: 23/12, 01:30
Тежък инцидент с много ранени в Нидерландия
Дата: 23/12, 01:00