Кадър: Нова тв
Испанската полиция разби група, базирана в източния град Аликанте, за която се предполага, че е набирала тийнейджъри от Дания и Швеция, за да извършват поръчкови убийства, предаде Ройтерс.
Полицията съобщи вчера, че е арестувала супружеска двойка от Швеция и 15-годишния им син, който набирал други тийнейджъри в приложението "Телеграм" да извършват убийства. Те са обвинени и в трафик на оръжия и наркотици, както и в пране на пари.
Групата е разбита в момент, преди да бъде извършено убийство, каза говорител на полицията.
В началото на ноември шведската прокуратура издаде задочно заповед за задържане на единия от тримата членове на семейството (самоличностите им са скрити) по подозрение в опит за убийство, подготовка на убийство, както и други престъпления в Швеция, Дания и Испания.
Смята се, че престъпленията са извършени през пролетта и лятото тази година, казаха прокурори.
В Швеция се наблюдава ръст на организираната престъпност, отбелязва Ройтерс. През август Дания призова Швеция да вземе мерки за пресичане на насилието на шведски банди в пограничните райони, които водят войни за преразпределение на територии в престъпния свят, включително използвайки в редиците си "деца войници".
Петнайсетгодишният син е играл ключова роля освен при набирането и при заплащането на вербуваните за престъпни действия младежи, заяви полицията.
Разследването започна през май, когато полицията задържа шведски тийнейджър в Беналмадена, градче близо до Малага, който е бил привлечен от бандата, за да убие член на конкурентна престъпна група, съобщи полицията.
На юношата е изпратен автомат и внимателно изпипан план за оттегляне след извършване на деянието, като се е предвиждало той да избяга с предварително подсигурен електрически скутер. Наетият за мократа поръчка тийнейджър обаче е бил арестуван, преди да преди да успее да извърши убийството.
При координирана операция датската полиция арестува през май и двама шведски тийнейджъри, които са пътували до Дания с намерението да извършват убийства, съобщи испанската полиция.
Полицията съобщи, че разследването ѝ е разкрило и голяма престъпна мрежа, действала на територията на Швеция и източноевропейски държави, отбелязва БТА.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
"Ние, потребителите": Наложеният платеж е най-големият гарант за потребителя
Дата: 15/12, 08:26
Австрия обмисля по-строги закони за оръжията след нападението в Сидни
Дата: 15/12, 08:115 Коментара
Графика от 19. век прогнозира икономическа криза догодина
Дата: 15/12, 08:061 Коментар
Сутрешни мъгли затрудняват шофьорите в части на страната
Дата: 15/12, 07:44