Кадър БНТ
Окръжната прокуратура в Пазарджик привлече като обвиняем и задържа мъжа, който предизвика верижната катастрофа на автомагистрала "Тракия" в събота, при която двама души загинаха. Това съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Пловдив.
Окръжната прокуратура привлече като обвиняем 29-годишния мъж за това, че на 29 март на магистрала "Тракия", при управление на лек автомобил е нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост е причинил смъртта на две лица - 49-годишна жена и 51-годишен мъж, както и средна телесна повреда на трети човек - на 28 години, съобщава БНТ.
Деянието е извършено след употреба на алкохол от 1,74 промила и управление на автомобила без необходимата правоспособност.
Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор.
Днес Окръжна прокуратура - Пазарджик ще внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо него.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Продължават закъсненията на полетите на Летище София
Дата: 04/01, 20:56
1500 сигнала за нередности с еврото, 90% от проверките не засичат нарушения
Дата: 04/01, 20:52
Зеленски: Мирното споразумение трябва да включва чуждестранно военно присъствие в Украйна
Дата: 04/01, 20:37
Светът осъди действията на Тръмп срещу Мадуро
Дата: 04/01, 20:072 Коментара
Жената, срещу която насочиха Калашников: Казах на нападателя да се маха
Дата: 04/01, 19:361 Коментар