Кадър Youtube
Според унгарския премиер Виктор Орбан събитията във Венецуела могат да доведат до повишаване на цените на петрола на световните пазари.
"Днес проведохме консултации с ключови играчи в унгарския енергиен сектор, за да защитим Унгария от последиците на венецуелската криза, която може да доведе до по-високи цени. Унгарското правителство работи по този въпрос", написа Орбан във фейсбук.
Рано сутринта днес серия от мощни експлозии разтърсиха венецуелската столица Каракас, припомня Фокус.
А на пресконференция президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Вашингтон възнамерява да продава венецуелски петрол на други страни и да увеличи обема на тези доставки.
През 2019 г. САЩ наложи ембарго върху венецуелския петрол. Преди ембаргото петролът е съставлявал доста голяма част от националните приходи на Венецуела, като три четвърти от тях са идвали от американски клиенти. Сега страната продава петрола си на черния пазар на значително по-ниски цени.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Министерство на енергетиката: Няма населени места без ток
Дата: 08/01, 21:19
Продавачка: Хората правят сметка 1 евро и дават банкнота от 100 лева
Дата: 08/01, 21:17
Почина Андрей Пръмов
Дата: 08/01, 21:12
Тенденции в уеб дизайна и изработката на сайтове и онлайн магазини през 2026 година
Дата: 08/01, 21:10
Прекъсна интернетът в цял Иран
Дата: 08/01, 21:09