Снимка: Пиксабей, илюстративна
Крадци отмъкнаха 50 агнета от стопанство във врачанското село Бутан. Задържани ли са извършителите и открити ли са животните?
Собственикът на откраднатите агнета Петьо Петков разказва, че в сряда сутринта е получил обаждане от единия си работник. Той му казал, че в стопанството са останали само две агнета, а другите ги няма.
„Запалих колата и дойдох, наистина бяха останали само две. Обиколих района. На 500 метра от мястото намерих десет агнета, изпаднали от камиона, в който са натоварени. Обадих се на полицията, те дойдоха след два, три часа. Те нищо не можаха да ми кажат, заминаха си. Искаха да идем с работниците, за да ни разпитат“, каза пред bTV той.
По думите му неговите работниците не са намесени в кражбата.
„Казал съм и на полицаите – ако моите работници са намесени, ще подаря на полицията 200 хил. лева. Те искат да ги разпитват, вместо да търсят истинските крадци, въпреки че много добре знаят кои са. Това не е първи случай. А десети. Аз го очаквах, защото те ме видяха, че присъствам на едно разследване на тяхна кражба. Очаквах, че ще се случи с мен. Преди година на един колега му откраднаха шест, седем крави. Намериха две от тях в съседно село, но той не можа да си ги вземе, защото не можеше да докаже, че са негови“, допълни Петьо.
„Търсил съм агнетата навсякъде по полето, под всички мостове, изгорих свят гориво, поне пет часа съм обикалял, но нищо не можах да намеря. Съмнения имам и полицаите ги знаят най-добре. Миналата година, когато намериха от Михайлово откраднати овце, знаят точно кои са крадците, но нищо не им правят. Всички колеги, които се занимават с животновъдство, знаят групата, която краде и тя не е от сега. Тя е добре свързана с някой от полицията, защото тези неща са под чадър и се прикриват от години“, разказа още животновъдът.
„Разследващите не могат да нахранят вързано куче. Моите работници търсят и разследват. Те си стоят на бюрата“, каза той.
Стопанинът не вярва, че полицията ще открие неговите животни.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
4-годишният Иван дари всичките си парички от касичката на мъж, чията къща изгоря преди Коледа
Дата: 07/01, 19:52
Белият дом: Екипажът на руския кораб подлежи на съдебно преследване след задържането му от САЩ
Дата: 07/01, 19:51
Радостин Василев: Обществото иска Борисов и Пеевски да са извън управлението
Дата: 07/01, 19:471 Коментар
Задържаха 22-годишен в София, обвинен, че е откраднал автомобил
Дата: 07/01, 19:39
Венци Рангелов: Борислав Михайлов е в тежко състояние
Дата: 07/01, 19:30