снимка: Stefan Schlautmann, Уикипедия
11 процента е избирателната активност в Румъния към 11 ч. Около 2 милиона румънци вече са упражнили правото си на глас, показват данните на Постоянния изборен орган (ПИО).
“Нека всички румънци да гласуват”, призова настоящият държавен глава на страната Клаус Йоханис, цитиран от Диджи24 и Аджепрес.
Малко над 18 милиона румънци имат право на глас, а живеещите в чужбина гласоподаватели са над 989 000 души. Гласуването зад граница започна още в петък, допълва БТА.
13 кандидати се борят за мястото в двореца Котрочени. В бюлетината обаче те са 14, тъй като Лудовик Орбан, кандидатът за президент на Румъния от “Силата на десницата”, обяви твърде късно, че се оттегля от надпреварата за държавния пост.
Редактор "Екип на Петел"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тагарев: Позицията на България за замразените руски активи е много неясна
Дата: 19/12, 08:11
Коледните празници наближават: Варненци пазаруват желани подаръци за цялото семейство от магазин "Фемили" на ул. „Д-р Анастасия Железкова“ 35
Дата: 19/12, 08:10
Добри заплати без път до София: в Ботевград отварят позиции с до 3100 лв. заплата
Дата: 19/12, 08:10
Над 20 години дарителство в А1
Дата: 19/12, 08:10