снимка: Дарик
Варненски танцьори спечелиха първото състезание по брейк в Разград. Надпреварата се организира от „Латона Лайф" със съдействието на община Разград и танцова формация „Феникс" към Центъра за работа с деца в Разград, съобщи Дарик Варна.
В нея участваха 11 двойки танцьори от Варна, Шумен, Търговище, Исперих и Разград. Те се състезаваха чрез елиминации, на всеки танц излизаха по две двойки, от които тричленно жури определяше победителя, който продължава в следващия етап.
Така до финала достигнаха Шифура и Каята от Варна срещу Даката и Иван. Варненци спечелиха безапелационно. На трето място останаха Маргарит и Антони.
Парични награди от фонд от 500 лв. получиха победителите. Организаторите обявиха, че форумът ще се превърне в традиционен, а още догодина и в международен, с по-голям награден фонд.
С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30
Спортът по телевизията в събота 9 май
Дата: 09/05, 05:00
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00