Снимка: Български антарктически институт
Полярниците ни, пътуващи за Българската база на остров Ливингстън, пристигнаха на летището в най-южния чилийски град - Пунта Аренас. Това съобщават във фейсбук страницата си от Българския антарктически институт.
В групата, водена от проф. Христо Пимпирев - ръководител на 34-та Антарктическа експедиция, е и писателят Васил Попов - авторът на романа "Мамник", по който направиха сериал, излъчван по БНТ.
Пътят на полярниците ни продължава утре - 30 януари, към Ледения континент с полет на Колумбийските военно-въздушни сили на борда на самолет "Херкулес-С130" до остров Кинг Джордж, където ще ги очаква българският научно-изследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бившият шеф на КЗП Маргаритов: Може да бъдат наложени санкции и потребителите да не плащат тези високи сметки за ток
Дата: 02/03, 10:48
Фон дер Лайен: ЕС твърдо подкрепя държавите членки след атаката с дрон срещу британска база в Кипър
Дата: 02/03, 10:46
Отменени полети от и за Тел Авив от Летище Варна
Дата: 02/03, 10:38
Гърция засили охраната на военни летища
Дата: 02/03, 10:33
Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 10:30