18 000 лв. помощ "де минимис" за "Странджански манов мед"


Дата: 09/04, 18:30

снимка Булфото

Управителният съвет на Държавен фонд "Земеделие" (УС на ДФЗ) утвърди до 18 000 лв. помощ "де минимис" за 2025 г. за земеделски стопани за покриване разходите по задължителни мерки за контрол за съответствие на качеството на защитено наименование за произход "Странджански манов мед"/"Манов мед от Странджа", съобщиха от Фонда.

На подпомагане подлежат производители на "Странджански манов мед", които имат сключен договор за контрол за съответствие на продукта с одобрена спецификация с контролиращо лице, както и да са вписани в публичните електронни регистри на производителите на съответните продукти със защитени наименования, които се поддържат на интернет страницата на Министерството на земеделието и храните (МЗХ).

Помощта за производител е в размер на 1800 лв. с ДДС и се предоставя за покриване на разходи за контрол за съответствие с продуктова спецификация, включваща разходи за задължителна годишна проверка на място от контролиращото лице за контрол за съответствие и лабораторен анализ на продукта при направената годишна проверка.

ДФЗ, съвместно с компетентните дирекции в МЗХ, ще изготви указания за предоставяне на помощта.

За 2024 г. бюджетът по помощта отново беше в размер на 18 000 лева, предаде economynews.bg.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Шефът на НАП: Има известни неудобства при пазаруването с евро
Дата: 11/01, 10:00

Отворени са пътищата за Витоша
Дата: 11/01, 09:50

Гроздан Караджов: Процесите на обмяната на лева в евро преминават безпроблемно
Дата: 11/01, 09:402 Коментара

Луксозни златни бижута от Victoria-Gold.com – стил, качество и стойност във времето
Дата: 11/01, 09:30

Почина Стефан Стайков, бивш областен управител на Смолян
Дата: 11/01, 09:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия