снимка Булфото
Въвежда се временна промяна в обработката и нотификациите при плащания с банкови карти в градския транспорт в София в периода от 31 декември 2025 г. до 2 януари 2026 г. , съобщиха от Центъра за градска мобилност (ЦГМ).
Оттам допълниха, че при пътуване след 04:00 ч. на 31 декември, известието за плащане (SMS, push и др.) може да бъде получено на 1 януари. Пътуванията, направени на 31 декември и 1 януари, ще бъдат отчетени и таксувани по банковите карти на 2 януари.
Промяната е временна и е свързана с техническите процеси по преминаването към новата валута, посочиха от ЦГМ.
Преминаването към еврото от 1 януари 2026 година изисква пренастройване на системите на търговските банки в страната, поради което в последните дни на 2025 година и първите дни на новата година ще има прекъсвания на някои банкови услуги, показва справка в официалните сайтове на финансовите институции у нас. Наличностите по банковите сметки ще бъдат превалутирани автоматично от левове в евро, а IBAN на сметките ще остане същият, поради което не се изисква никаква предварителна подготовка или действия от страна на клиентите.
Основното техническо прекъсване, което ще засегне клиентите на всички банки, е предвидено между 21:00 часа на 31 декември до 01:00 часа след полунощ на 1 януари, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
До 4 дни може да не работят мобилните платформи заради еврото
Дата: 30/12, 20:18
„Мудис“ понижи рейтинга на Будапеща от инвестиционен на спекулативен
Дата: 30/12, 20:17
От 1 януари 2026 г. до 2 март 2026 г. останалите национални централни банки от еврозоната ще извършват безплатна обмяна от левове в евро
Дата: 30/12, 20:13
Василковски: В Новогодишната нощ ако сте навън - облечете се много добре – ръкавици, шапки, шалове, каквото намерите вкъщи
Дата: 30/12, 20:11