Безпрецедентен хаос обхвана въздушния трафик над Южна Европа днес, след като технически сривове парализираха едновременно летищата в цяла Гърция и един от ключовите хъбове в Италия. Хиляди пътници, опитващи се да се приберат след новогодишните празници, се оказаха заложници на аварирали системи за контрол и комуникация.
Радиомълчание над Елада
Въздушното пространство над Гърция е практически затворено за нови полети, след като мащабен срив засегна радиочестотите за комуникация с пилотите. Гръцката държавна телевизия ERT, цитирана от международните агенции, съобщи за спиране на пристигащите и заминаващите полети на всички летища в страната, пише Дунав мост.
Авиационните власти в Атина описват ситуацията лаконично като "неуточнени проблеми", но мащабът на аварията – засягащ цялата национална територия – повдига сериозни въпроси за надеждността на централизираната система за контрол на полетите (ATC). Подобен тотален срив е изключително рядко явление и обикновено индикира тежка инфраструктурна авария на ниво диспечерски център.
"Легла" върху багажните ленти в Бергамо
Ситуацията е не по-малко драматична в италианския град Бергамо. Летище "Орио-ал-Серио", което функционира като основен хъб за нискотарифния гигант Ryanair, колабира още в събота вечерта.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Продължава основният ремонт на Дунав мост при Русе
Дата: 08/01, 07:27
Бабинден е – обредите, които носят здраве и берекет
Дата: 08/01, 07:18
Важно за пътуващите по пътен възел „Банкя“ на АМ „Струма“
Дата: 08/01, 07:12
Местата във Варна и областта без ток днес
Дата: 08/01, 07:00
Андрей Чорбанов: Бяха ми предлагани пари
Дата: 08/01, 06:001 Коментар