Таксиджиите заплашват да блокират държавата по Коледа


27/11/2024, 12:26

Булфото

Представители на браншовите организации на таксиметровите шофьори обявиха, че ако до 15 декември не бъдат изпълнени исканията на таксиметровите водачи за връщане на застраховката гражданска отговорност към старите нива от лятото, ще блокират държавата преди коледните и новогодишни празници. 

Те ще блокират всички основни магистрали - "Тракия", "Хемус" и "Струма", както и границите, предаде БНР. 

В дългосрочен план искат да се въведе системата бонус малус, но в нормален вариант, за да се вдигат застраховките на човек, а не на колата, тъй като не колата прави катастрофите, а хората. 

Според тях освен техните застраховки вече се вдигат и тези на обикновените граждани. 

Таксиметровите шофьори смятат да сезират и президента, водят се разговори също с асоциациите на автобусните и международните превозвачи. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Босфорът край Истанбул днес остава затворен за транзитно корабоплаване
Дата: 03/05, 08:38

Какво случва с парите ни, ако банката фалира
Дата: 03/05, 08:28

Трафикът на "Капитан Андреево" е интензивен
Дата: 03/05, 08:18

Общо 39 пожара са потушени през изминалите 24 часа у нас
Дата: 03/05, 08:08

Гергьовден в Lidl: прясно агнешко на цени, по-ниски от миналогодишните
Дата: 03/05, 08:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия