кадър bTV
редактор Веселин Златков
В „Преди обед” по bTV се възползваха максимално от присъствието в екипа на потомък на Христо Ботев. В деня, в който честваме 178 години от рождението на великия поет и революционер, репортерът на предаването Александър Ботйов направи включване в ефир с баща си Боян Ботйов от дома му. Така в предаването изява имаха двама потомци на Ботев, при това от различни поколения.
Двамата и друг път са подчертавали, че фамилното име се изписва тъкмо с „й”, защото точно така се е подписвал гениалният им предтеча. Баща и син Ботйови разказаха интересни детайли от живота му, включително и че като учител е писал и задачи по математика. Но дори и в тях Ботев намира начин да прокара идеите си за национално освобождение.
Репортерът Александър Ботйов използва ефира за да отправи послание към зрителите.
„Вземете едно цвете и го занесете на паметника на Христо Ботев, има ги навсякъде. Нека сведем глави, нека чуем тишината”, каза емоционално той.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Сашо Кадиев: Пипал съм мотика веднъж, но просто не е моето
Дата: 07/01, 21:33
Франция се прости с Брижит Бардо в Сен Тропе
Дата: 07/01, 21:26
Освободиха от длъжност директора на Българската национална филмотека
Дата: 07/01, 21:15
621 младежи от България ще пътуват безплатно с влак в цяла Европа
Дата: 07/01, 21:05
Проблемите с простатата не са присъда
Дата: 07/01, 21:00