Редактор: Юлия Георгиева, снимка pixabay
Преди около час властите обявиха първата по рода си инициатива у нас, наречена "Великденска кошница". Идеята е на трапезата във всеки дом да има основните великденски продукти, които са традиционни за страната ни.
От министерството на земеделието обявиха, че стартира инициативата от днес до 19 април. Основните великденски продукти са агнешко, ярешко, яйца, великденски козунаци и тематични сладкарски изделия. Те трябва да се провадават от търговците на достъпни за хората цени без компромис в качеството. От министерството обаче не налагат определени цени, на които тези стоки да се продават.
Всъщност министерството на земеделието и храните предлага на търговците доброволно сътрудничество по време на Великденските празници, но магазините не са задължени да приемат предизвикателството.
Искаме през тази една седмица до Великден да има стабилитет на цените от гледна точка на това да няма спекулативно ценообразуване. Ние няма да казваме какви да са цените на продуктите. Нека видим каква ще е съпричастността на всички търговци към този социален експеримент. За нас ще бъде достатъчно да не се покачват изкуствено цените, тъй като вече имаме сведения, че още тази седмица изконни продукти, които се купуват от хората за Великден, са поскапнали с 8 процента, коментира пред бТВ министърът на земеделието Георги Тахов.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Черно море спечели първата си проверка
Дата: 10/01, 16:05
Продавачка: Връщаме левове, откъде да ги вземем тези евра, банките не продават
Дата: 10/01, 16:051 Коментар
Опашки за смяна на еврото се извиха пред БНБ
Дата: 10/01, 16:02
Клиентка: В Pepсо работят само като плащането се извършва с карта
Дата: 10/01, 16:00
Тенденции в уеб дизайна и изработката на сайтове и онлайн магазини през 2026 година
Дата: 10/01, 15:50